Kıbrıs Basın ve Medya Avukatı

Basın ve medya ile ilgili uyuşmazlıklarda hukuki danışmanlık sağlayan, basın yoluyla işlenen suçlar ve basın yoluyla kişilik ihlallerinin ihlaline ilişkin maddi-mavi tazminat davalarının takibini sağlayan, menajerlik sözleşmeleri gibi birtakım sözleşmeleri düzenleyen avukata medya ve basın hukuku avukatı denir.

Girne Hukuk Bürosu

Ülkemizin siyasi ve coğrafi durum konumu sebebi ile KKTC vatandaşı olan ve Kıbrıs Rum kesiminde yaşadığı bazı haklara sahip olan vatandaşlarımızın Kıbrıs Rum kesiminde yaşadığı hukuki uyuşmazlıklarının çözümü ile idari başvuru ve işlemlerinin takibi işlemleri de gerek bünyemizdeki avukatlar gerekse de Kıbrıs Rum kesiminde çalışmakta olduğumuz avukat ve hukuk büroları ile birlikte sağlanmaktadır. Girne Hukuk Bürosu olan Doğu Abidin Hukuk Bürosu hukuki süreçlerin sonuna kadar desteğini sunmaktadır.

Kıbrıs Avukatlık ve Hukuk Bürosu

Kıbrıs Avukatlık ve Hukuk Danışmanlığı çerçevesinde hizmet veren Doğu Abidin Hukuk Bürosu, hukuki anlamda iş dünyasının ve sosyal hayatın gereksinim duyduğu tüm alanlarda müvekkillerine nitelikli ve dürüst avukatlık ve hukuk danışmanlığı hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur. 2005 yılından itibaren Kıbrıs’ta Girne Barosuna bağlı olarak faaliyet gösteren büromuz tüm hukuki süreçlerde müvekkillerine hizmet sunmaktadır.

Gerekli mesleki bilgi ve deneyime sahip çağdaş avukat ve hukukçu kadrosuyla Doğu Abidin Hukuk Bürosu; Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt, İskele ve Lefke olmak üzere Kuzey Kıbrıs ve de Kıbrıs Adası genelinde ayrıca Türkiye ve Dünya çapında çalışmalarını sürdürmektedir.