Boşanma Avukatı Kimdir?

Medeni hukukun alt dallarından biri olan aile hukuku uyuşmazlıklarından kaynaklanan  boşanma, nafaka, velayet, mal paylaşımı ve buna benzer  davalara giren avukatlara halk deyimi ile Boşanma Avukatı  denilmektedir.

Boşanma davası sırasında profesyonel  ve hukuki yardım almak boşanma davalarında çok önemlidir. Kıbrıs Boşanma Avukatı  sizlere bu konuda uzman ve hukuki tecrübesi ile profesyonel anlamda yardımcı olmaktadır. Kıbrıs ve Girne’de boşanma avukatı ihtiyaçlarınızda Kıbrıs boşanma avukatı ve Girne boşanma avukatı olarak sizlere en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

Kıbrıs Boşanma Avukatı olarak sizlere belirtmek istediğimiz önemli bir konuda boşanma davasında mutlaka bir sebep olmak zorundadır ve sebepsiz açılan boşanma davaları reddedilmektedir. Boşanacak kişilerin evlilikleri sırasında yaşadığı sorunları avukatına iletmeleri ve Girne boşanma avukatı bu sorunları dinleyerek boşanmaya sebep olabilecek olayları seçerek dava hazırlığı yapmalıdır.

Boşanma davalarında Boşanma Kıbrıs Avukatı’nın Önemi?

Boşanma süreçlerinin basite alınarak dilekçe veya protokol örnekleriyle hareket edilmesi çoğu zaman ciddi ve telafisi zor hukuki problemlere ve hak kayıplarına yol açabilmektedir.  Bu anlamda mutlaka Kıbrıs Boşanma Avukatı ile görüşmenizde büyük fayda vardır.

Boşanma davalarınızın hızlı bir şekilde sonuçlanması ve boşandıktan sonra hukuki sorunlar yaşanmaması için Kıbrıs boşanma avukatı ile çalışılması çok önemlidir.

Boşanma Dilekçesi uzman bir boşanma avukatı tarafından yapılmadığı takdirde tarafların ciddi şekilde hak kaybına uğramasına hatta sonradan aleyhlerine açılabilecek bir takım davalara neden olabileceğinden Kıbrıs Boşanma Avukatı boşanma dilekçelerinizi hukuka uygun şekilde hak mağduriyetini önleyecek şekilde hazırlamaktadır.

Boşanma Dilekçesinde önemsenmesi gerek bazı konular ise şunlardır.

  • 1 – Tedbir taleplerinin zamanında ve gerektiği şekilde belirtilmesi,
  • 2 – Boşanma dilekçesi içerisinde bulunması gereken bir takım kritik ifadelerin yer alması,
  • 3 – Boşanma dilekçesinde bulunması sakıncalı olabilecek hususların dilekçeye yazılmaması,
  • 4 – Delillerin gerektiği gibi belirtilmesi,
  • 5 – Hukuk Muhakemesi Kanunu’nda belirtilmiş olan kesin sürelerin kaçırılmaması,
  • 6 – İddia ve savunmanın genişletilmesi yasağı gibi temel ve kritik usul kurallarına riayet edilmesi,

Boşanmak her ne kadar basit görülse de ciddi anlamda hak mağduriyetine ve daha sonra bir takım davalara yol açabilmektedir. Bu nedenle boşanma davalarında Kıbrıs Boşanma Avukatı ciddi anlamda önem teşkil etmektedir. Sizlere Hak mağduriyeti yaşamamanız için Kıbrıs Boşanma Avukatı olarak bizlerle iletişime geçmenizi önemle tavsiye ederim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir