Dogu Abidin

Dogu Abidin

Founder Lawyer

Hukuki tavsiye, müşteriye bundan sonra ne yapması gerektiği konusunda tavsiyede bulunmak için soyut hukuk ilkelerinin müvekkilin davasının somut gerçeklerine uygulanmasıdır. Pek çok ülkede, herhangi bir dava tasarlanmasa veya devam etmese bile, yalnızca uygun şekilde lisanslanmış bir avukat müvekkillerine hukuki tavsiyelerde bulunabilir. Bu nedenle, taşıyıcılar ve şirket içi danışmanlar bile, kariyerlerinin çok azını mahkemede geçirebilseler de, önce uygulama için bir lisans almalıdır.
Böyle bir kurala uyulmaması, izinsiz hukuk uygulama suçudur. Diğer ülkelerde, hukuk derecesine sahip hukukçuların kişilere veya şirketlere hukuki tavsiye vermelerine izin verilir ve ruhsatları yoksa ve mahkemeye çıkamazlarsa bunun bir önemi yoktur. Bazı ülkeler daha ileri gider; İngiltere ve Galler’de hukuki tavsiye verme konusunda genel bir yasak yoktur. Bazen medeni hukuk noterlerinin Belçika’da olduğu gibi hukuki tavsiye vermesine izin verilir. Birçok ülkede, hukukçu olmayan muhasebeciler, vergi ve muhasebe konularında teknik olarak hukuki tavsiye sağlayabilir.

Contact Info

Get in Touch

Bir avukat olarak çalışmak, belirli kişiselleştirilmiş sorunları çözmek için soyut hukuk teorilerinin ve bilgisinin pratik uygulamasını içerir.

Practice Areas

Get Qualified Help

[vc_cmsms_categories el_class="cmsms_gitem_grid_info"]
Kuzey Kıbrıs’ta nasıl mülk satın alabilirim yada yatırım yapabilirim?

Vatandaş olmayanlar için yabancı yatırım kanununun bir parçası olarak özel bir başvuru prosedürü vardır. İlgili uygulamaları yapmanıza ve gerekli izinleri almanıza yardımcı olabiliriz.

[vc_cmsms_categories el_class="cmsms_gitem_grid_info"]
Kuzey Kıbrıs’ta uluslararası bir marka tescil ettirmem gerekiyor mu?

Uluslararası ticari markalar genellikle iyi bilinen ticari markalar olarak kabul edilir ve Sözleşmeler tarafından korunur. Yine de, müşterilerimize iç pazarda ekstra koruma sağlamak için ticari markalarını tescil ettirmelerini tavsiye ediyoruz.

[vc_cmsms_categories el_class="cmsms_gitem_grid_info"]
Kıbrıs’ta nasıl bir iş kurarım?

Corporate law practice area legal advice is the application of abstract principles of law to the concrete facts of the client’s case.

[vc_cmsms_categories el_class="cmsms_gitem_grid_info"]
Kıbrıs’ta offshore bir şirketi nasıl kurarım?

Intellectual property practice area legal advice is the application of abstract principles of law to the concrete facts of the client’s case.