FAQ

[cmsms_icon_box icon=”Theme-Default-Icons-wills-and-trusts” icon_position=”box_top_center” uniqid=”cmsms_shcd_5b470b6989ffe7_08683253″ box_settings=”true” icon_size=”72″ icon_bg_color=”rgba(0,0,0,0.01)” icon_bd_color=”rgba(255,255,255,0.01)” css=”.vc_custom_1531382644210{margin-top: 140px !important;}” box_bg_color=”rgba(0,0,0,0)”]

Sıkca Sorulan Sorular

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Avukat, avukat, avukat, avukat, danışman veya avukat ya da yetkili hukuk yöneticisi olarak hukuku uygulayan kişidir. Bir avukat olarak çalışmak, belirli sorunları çözmek için soyut hukuk teorilerinin ve bilgisinin pratik uygulamasını içerir.

İletişim

Doğu Abidin Hukuk Hizmetleri

Hukuki tavsiye, müşteriye bundan sonra ne yapmaları gerektiği konusunda tavsiyede bulunmak için soyut hukuk ilkelerinin müvekkilin davasının somut gerçeklerine uygulanmasıdır. Pek çok ülkede, herhangi bir dava tasarlanmasa veya devam etmese bile, yalnızca uygun şekilde lisanslanmış bir avukat müvekkillerine hukuki tavsiyelerde bulunabilir. Bu nedenle, taşıyıcılar ve şirket içi danışmanlar bile, kariyerlerinin çok azını mahkemede geçirebilseler de, önce uygulama için bir lisans almalıdır. Böyle bir kurala uyulmaması, izinsiz hukuk uygulama suçudur. Polis tarafından suçlandığınız anda hemen bir avukat tutun, onların önünde hiçbir şey söylemeyin, bir şey söylemeniz size zarar verebilir ve aleyhinize kullanılabilir. En kötü tanığın olabilirsin. Erken bir avukat tutarsanız, size yardımcı olabilir ve davayı da etkileyebilir. Savunma stratejilerinin kalitesini kullanabilir ve kefalet talebinde bulunabilirsiniz, cezai suçlamalar da başlatılabilir veya aleyhinize dava tamamlanana kadar tahliye edilebilir.

 

Belirli bir yasal savunmaya yelken açtığınızda, değiştirmek imkansız olabilir. Eğer gözaltındaysanız, avukatınızın delilleri toplamasına ve masum olduğunuzu kanıtlamasına yardımcı olmanın hiçbir yolu olmayacaktır. Bu durumda, keşfetmek o kadar zaman almayacaktır. Diğer ülkelerde, hukuk derecesine sahip hukukçuların kişilere veya şirketlere hukuki tavsiye vermelerine izin verilir ve ruhsatları yoksa ve mahkemeye çıkamazlarsa bunun bir önemi yoktur. Bazı ülkeler daha ileri gider; İngiltere ve Galler’de hukuki tavsiye verme konusunda genel bir yasak yoktur. Bazen medeni hukuk noterlerinin Belçika’da olduğu gibi hukuki tavsiye vermesine izin verilir.

Avukata mı ihtiyacınız var? Size Yardım Edelim

Medeni hak ihlallerini iddia eden en yaygın özel dava türlerinden biri, kolluk kuvvetlerinin uygunsuz davranışlarından kaynaklanmaktadır. Mağdurlar, aşırı güç veya vahşet, yasadışı arama ve el koymalar, yanlış tutuklamalar, kötü niyetli kovuşturmalar, haksız polis saldırıları ve diğer güç suistimallerine dayalı iddialarda bulunabilirler. Polis aleyhindeki davalar, olaya karışan tek tek memurlara yöneltilebilir

Temel odak noktamız, sizin için en iyi sonucu elde etmektir.

Pek çok ülkede, herhangi bir dava tasarlanmasa veya devam etmese bile, yalnızca uygun şekilde lisans almış bir avukat müvekkillerine hukuki tavsiyelerde bulunabilir.

[cmsms_button text=”Avukatlarımız” style=”clean” alignment=”left” icon_alignment=”right” uniqid=”cmsms_shcd_60046b6e129573_36245216″ text_settings=”true” add_icon=”true” icon=”Theme-Default-Icons-arrow-big-right” icon_size=”20″ icon_gap=”2″ text_font_size=”12″ css=”.vc_custom_1610906005049{margin-top: -15px !important;}” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.doguabidin.com%2Favukatlarimiz|title:Avukatlar%C4%B1m%C4%B1z||”]

İlk adım, iletişim kanallarımız üzerinden bizimle iletişime geçerek firmamızdan profesyonel bir hukuki tavsiye almaktır. Durumunuzu değerlendirebilir ve sorularınızı gerektiği gibi yanıtlayabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabiliriz. Herhangi bir durumda çözüm veya ihtilaf çözümü ile durum çözülebilir, sizi eylem planı ile bilgilendirebiliriz. Dava, haklarınızın korunması, tazmin edilmesi veya iadesi için en uygun seçenekse, müşterilerimiz adına hareket eder ve en iyi sonucu elde etmek için haklarını savunuruz.

Göçmenlik yasasıyla ilgili hizmetler sunuyoruz; oturma izni, vize ve vatandaşlık almak isteyen müşterilerimize her türlü yardımı sağlıyoruz.

Uluslararası ticari markalar genellikle iyi bilinen ticari markalar olarak kabul edilir ve Sözleşmeler tarafından korunur. Yine de, müşterilerimize iç pazarda ekstra koruma sağlamak için ticari markalarını tescil ettirmelerini tavsiye ediyoruz.

Vatandaş olmayanlar için yabancı yatırım kanununun bir parçası olarak özel bir başvuru prosedürü vardır. İlgili uygulamaları yapmanıza ve gerekli izinleri almanıza yardımcı olabiliriz.

Kuzey Kıbrıs’taki vasiyet meseleleri, Birleşik Krallık’ta ikamet edenler için ortak hukuki meseledir. Çözüm için veraset meselelerinin her aşamasında müvekkillerimiz adına hareket ediyoruz; yönetim, yürütme ve güvenler.

Göçmenlik yasasıyla ilgili hizmetler sunuyoruz; oturma izni, vize ve vatandaşlık almak isteyen müşterilerimize her türlü yardımı sağlıyoruz.

Kıbrıs’ta bir iş kurmak, amaçlanan ticari faaliyetlere bağlı olarak belirli asgari gerekliliklere sahiptir; Kıbrıs’ta çeşitli şirket türleri vardır. Bu şekilde, ticari faaliyetleriniz için en uygun şirket formunu değerlendirmek için profesyonel bir hukuki tavsiye almak en iyi seçenektir. Ayrıntılı talebiniz ile bize ulaşın ve Kıbrıs’ta iş kurmanın ilk adımından son adımına kadar size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Kıbrıs’ta bir şirket açmak, amaçlanan ticari faaliyetlere bağlı olarak belirli asgari gerekliliklere sahiptir; Kıbrıs’ta çeşitli şirket türleri vardır. Bu şekilde, ticari faaliyetleriniz için en uygun şirket formunu değerlendirmek için profesyonel bir hukuki tavsiye almak en iyi seçenektir. Detaylı talebiniz ile bize ulaşın ve Kıbrıs’ta şirket açmanın ilk adımından son adımına kadar size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde ticari faaliyetlerde bulunmak vergiden muaf değildir; ancak KKTC dünyadaki en avantajlı vergi oranlarından birine sahiptir. Kurumlar vergisi stopaj oranının% 10 +% 15’i olup, net kar üzerinden hesaplanır (% 10).

Evet, belirli bir isim altında yürütülen herhangi bir ticari veya ticari faaliyetiniz varsa, vergi konularının hesap verilebilirliği için ticaret unvanının tescil edilmesi zorunludur. Ayrıca, en iyi menfaatiniz için ticari adınızı kaydettirmenizi şiddetle tavsiye ederiz; her durumda, ticari adın kaydedilmemesi halinde yasal bir anlaşmazlık ortaya çıkabilir.

Yerleşik olmayan müşterilerimizin Kuzey Kıbrıs’ta banka hesabı açmalarına yardımcı olabiliriz. En iyi şekilde hizmet verebilmek ve ihtiyaçlarınıza cevap verebilmek için detaylı sorularınız ile bize ulaşın.

Son Haberler

Makaleler ve Basın

Hukuki tavsiye ve yardım için ilk tercihiniz biziz.
  • Ceza Hukuku
  • Aile Hukuku
  • Mülkiyet Hukuku
  • Tahkim
  • Şirket hukuku
  • Bankacılık Hukuku
  • Fikri Mülkiyet Hukuku

Sorunuz var mı? Mesaj Bırakın ve Nitelikli Yardım Alın

[cmsms_button text=”Bize Ulaşın” alignment=”center” icon_alignment=”right” uniqid=”cmsms_shcd_60046c613d8991_38660910″ add_icon=”true” icon=”Theme-Default-Icons-arrow-big-right” icon_size=”20″ icon_gap=”3″ css=”.vc_custom_1610906241224{padding-top: 5px !important;}” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.doguabidin.com%2Filetisim|title:Contact%20Us||”]

Got Questions? Leave a Message and Get Qualified Help

[ult_buttons btn_title=”Contact Us” btn_link=”url:http%3A%2F%2Fde-jure.cmsmasters.net%2Fcontact-us%2F|||” btn_align=”ubtn-center” btn_size=”ubtn-custom” btn_width=”165″ btn_height=”42″ btn_title_color=”#ffffff” btn_bg_color=”#c93126″ btn_bg_color_hover=”#a72319″ btn_title_color_hover=”#ffffff” icon=”Theme-Default-Icons-arrow-big-right” icon_size=”18″ icon_color=”#ffffff” btn_icon_pos=”ubtn-sep-icon-at-right” btn_border_style=”solid” btn_border_size=”0″ btn_radius=”50″ btn_font_size=”desktop:12px;” css_adv_btn=”.vc_custom_1506612267883{margin-right: 20px !important;}”]